"İran Kanallarının Yasaklanması Mossad 'ın İşi"

"İran Kanallarının Yasaklanması Mossad 'ın İşi"
"Bu, dünyadaki haber programlarının %25’ini yayımlayan İsrail sahipliğindeki Eutelsat şirketini kontrol eden İsrail vatandaşı Michelle De Rozen tarafından alınmış aslında tek taraflı bir karardır."

İsrail sahipliğindeki medya tarafından 19 İran televizyon kanalının yasaklanması Mossad'ın baskısıdır


Eutelsat medya şirketi tarafından yapılan İran TV kanallarını yasaklama illegal hareketi alternatif haber sağlayıcıları susturmayı ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ifade hürriyetine muhalefeti amaçlar.

Press TV Ohio'dan Gordon Duff ile bununla ilgili bir röportaj gerçekleştirdi.

Yine Washington'dan yazar ve tarihçi Dr. Webster Griffin Tarpley ve Londra'dan Brugess Group yöneticisi Robert Oulds da bu röportajda analizleriyle yer aldılar.

Aşağıdaki metin bu röportajın yaklaşık bir çözümüdür.

Press TV: Siz yazdığınız bir makalede bilinen bu yaptırımların sebebi bir yalandır,dediniz.  Bize bununla neyi kast ettiğinizi ve eğer hemfikirseniz, bu bir savaş öncesi hareket olabilir mi, söyler misiniz?

Duff: Biz verilen karar hakkında sağlam bir arka plan kontrolü yaptık, bunun kaynağı neresiydi ve bu Eutelsat şirketinden geldi. Bu, dünyadaki haber programlarının %25'ini yayımlayan İsrail sahipliğindeki Eutelsat şirketini kontrol eden İsrail vatandaşı Michelle De Rozen tarafından alınmış aslında tek taraflı bir karardır.

Bu benzersiz bir durum değildir. Burada, Amerika Birleşik Devletleri'nde, İsrail şirketleri bizim bütün telefon faturalarımızı kontrol eder; bizim mobil telefon sağlayıcılarımızın birçoğu; hemen hemen bütün güvenlik bilgilerini Birleşik Devletler hükümetine verdiler ki, elbette bunlar dünya çapında satılıyordu.

Bu karar aslında Avrupa ve Eutelsat içindeki vekilleri yoluyla Tel Aviv'den verildi… Birçok sağlayıcı Press TV'yi blok edebilirdi; Eutelsat özellikle bir Mossad operasyonudur, her zaman bir Mossad propaganda operasyonu olmuştur.

Ve Amerika Birleşik Devletleri tek taraflı olarak İran'a karşı bir savaşa zorlanıyor fikri de doğru değildir.  Biz Amerika'daki iki politik aday arasında çok açık farklılıkları biliyoruz. Birisi açıkça suç örgütü ve İsrail devleti tarafından finanse edildi –Sheldon Adelson, Koch kardeşler; ve diğeri İran ile savaşa son derece karşı olan Başkan Obama.

Ve aktivist olmak isteyen birçok insan dahil olmak üzere dünyadaki insanların çoğuna gizli bu gerçek önemlidir.

Press TV: Bay Tarpley'in cevabında bu hareketin arkasında olanlar hakkında söyledikleriyle hemfikir misiniz?

Duff: Hayır, tam olarak değil. Bay Tarpley İsrail lobisi ve Avrupa Birliği yönetiminin bütün çabalarını diğer amaçlarla birleştirmeye yordu. O, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki politik durumu hatalı niteliyor, baştan sona görünenler kasıtlı bir saptırma olduğundan kandırılıyor. Onun düşüncelerine saygı duyarım, onun çalışmasının büyük kısmına kesinlikle uzun yıllar saygı duydum, o mükemmel bir bilim adamıdır.

Ama burada mesele savaştır ki, Amerika Birleşik Devletleri'nin İran ile savaşta hiçbir menfaati yoktur, böyle bir savaşa askeri kapasitesi de yoktur. Bizim şimdiki hükümetimiz kesinlikle farkında -General Dempsey savaş karşıtı açıklama yaptı, Savunma Bakanı Panetta'da öyle-.  Bizim en saldırgan açıklamamız Dışişleri Bakanı Clinton'dan geldi ve bu çok şüpheliydi. Ama Amerika'daki seçimler iki şey hakkındadır: Romney İran ila savaşı ve Obama barışçıl bir çözümü temsil ediyor.

Ve bizim İngiltere'deki konuşmacımızın (Robert Oulds) dediğine göre, ben ona hatırlatmak isterim ki, Avrupa Birliği'nin başarısızlıklarına dair haberlerin tümü her gün Amerikan gazetelerindedir. Biz Avrupa hakkında İspanya'nın iflası, Avrupa Birliği'nin iflası, Avrupa Birliği'nin başarısızlığı, Avrupa Birliği'nin dağılışı dışında bir şey okumuyoruz, bunlar, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki her gazetede, her iletişim ağında her gün,  gün boyu yer alan şeylerdir.

Avrupa, ben senelerce orada yaşadım, cahilliğin Disney Land'ıdır (Amerika'da bulunan dünyaca ünlü lunapark Ç.N.) ve ben Avrupalı medyaya hiçbir şekilde saygı duymuyorum.

Press TV: Yorumlarınızın sonucunda, biz bu hareketin sonuçlarına baktığımızda, birçok insan diyor ki, bu (yasak), insanları yasaklanan bu kanallar ne gösteriyordu ve niçin yasaklandıklarını görmek için bu kanalları izlemeye başlamaya yöneltecek, (diyebilir miyiz?)

Avrupa Birliği için sonuçları ne olacak ve bu hareket nasıl sonuçlanacak?  Bunun İran'a karşı birçok eylemin başlangıcı olduğunu düşünüyor musunuz?

Duff: Avrupa Birliği'nin askeri kapasiteye sahip olmadığını biliyoruz. Amerika'da, orduda çalışan bazılarımız, ben bir ordu müteahhidiyim, biz bütün askeri kuvvetleri inceliyoruz ve Avrupa Birliği neredeyse komiktir.

Alman ordusu gülünebilirdir; İngiliz ordusu en iyisinden gülünebilir olarak kabul ediliyor; Kanadalıları ben Avrupa Birliği ile bir tutuyorum, Fransızlar bile böyle – onlar yakıtı tükettiler, bombaları tükettiler, bizim 40 yıl gerimizden gelen bir teknoloji kullanıyorlar.

Dr. Tarpley'in CIA ve Mormon mafyası hakkında burada anlattığı meselelerde olduğu gibi biz kesinlikle bir tanesini biliyoruz. Mormon mafyası veya Bay Romney'in çevresindeki insanlar Bush ailesiyle bağlantılıdırlar. Bush ailesi Avrupalı bankerler, Siyonist olarak anılan gruplar gibi yüzde biri içeren, çok tehlikeli lobi faaliyeti yürüten bir grupla hareket etmektedir.

medyaşafak