Mossad şefi: İran sınırlarımıza her zamankinden daha yakın ve tehdit listemizin başında

Mossad şefi: İran sınırlarımıza her zamankinden daha yakın ve tehdit listemizin başında
Mossad başkanı istihbarat servisinin sadece en acil ulusal, güvenlik ve politik meselelere yoğunlaştığını belirterek “Bu listenin başında İran’ın yer aldığını” söyledi ve ekledi...

 

 

Mossad başkanı Yossi Cohen Pazartesi günü “İran'ın kendi vekil güçleri aracılığıyla İsrail'in Lübnan ve Suriye sınırlarının her zamankinden daha yakınında faaliyet yürüttüğü” uyarısında bulundu ve “İsrail'in düşman bölgesinin derinliklerinde operasyon yürüttüğünü” itiraf etti.

 

Cohen ayrıca “İslam Cumhuriyeti'nin Hizbullah ve Hamas'ı silahlandığını” belirterek “İran'ın kendi nükleer kapasitesini de bunları silaha dönüştürme hedefine dönük olarak geliştirmeye çalıştığını” iddia etti.

 

Yossi Cohen ayrıca “Mossad'ın her yıl yüzlerce, hatta binlerce aktivite gerçekleştirdiğini” ve “bunların bazısının çok kompleks olduğunu ve düşman ülkelerin kalbinde yürütüldüğünü” itiraf etti.

 

Cohen'in kamuoyu önüne çok çıkmaması nedeniyle bu türden ifadelerin nadiren duyulduğunun altı özellikle çiziliyor.

 

Mossad başkanı istihbarat servisinin sadece en acil ulusal, güvenlik ve politik meselelere yoğunlaştığını belirterek “Bu listenin başında İran'ın yer aldığını” söyledi ve ekledi: “İran Ortadoğu'daki askeri saldırıları artırarak çalışmaya devam ediyor ve sınırlarımıza her zamankinden daha yakın… Bölgemizdeki terör gruplarına gelişmiş ve etkili silahların transferi için çalışmayı sürdürüyor” dedi.

 

 

www.medyasafak.net