Nasrallah: Irak’ta kuyu kazanlar kendi kuyularına düşecek

Nasrallah: Irak’ta kuyu kazanlar kendi kuyularına düşecek
Nasrallah, “Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır” ayetine atıfta bulundu ve ekledi: “Emin olun ki kuyu kazanlar kendi kuyularına düşecekler. Dini mukaddesata saygısızlığa izin verme dönemleri artık geride kaldı” dedi.

 

 

 

 

Sefir gazetesinin bildirdiğine göre Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah Güney Lübnan, Bekaa ve Beyrut'tan bazı yetkililerle yaptığı görüşmede IŞİD terör örgütünün Musul'a ve Irak'ın diğer bölgelerine girişi sonrasında doğan kaos hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Nasrallah, Necef'teki dini merciiyetin hadiseler karşısındaki tavrını överek “Dini Merciliğin teröristler karşısında silaha sarılma çağrısı belirli bir mezhebi değil Irak'ı koruma amacına dönüktür” şeklinde konuştu.

 

Seyyid Hasan Nasrallah, Hizbullah'ın Suriye'ye müdahil oluşuna itiraz yöneltenlerin aynı itirazı IŞİD'in Irak'a girişi hakkında dillendirmediklerine de işaret ederek “Eğer bizler uygun zamanda, uygun yöntem ve keyfiyette Suriye'ye girmeseydik IŞİD bugün Beyrut'taydı” dedi.

 

Nasrallah Irak'taki hadiselerde Körfez rejimlerinin etkisi, bu olaylardan yarar sağlayan taraflar ve Amerika'nın hadiselerdeki duruşunun hakikati hakkında kendisine yöneltilen soruların cevabında ise “Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin iyin hayırlıdır” ayetine atıfta bulundu ve ekledi: “Emin olun ki kuyu kazanlar kendi kuyularına düşecekler. Dini mukaddesata saygısızlığa izin verme dönemleri artık geride kaldı” dedi.

 

 

medyasafak.com