slogan
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Hamas lideri Yahya Sinvar: Hizbullah ile her gün temastayız / İran’ın yardımları sayesinde kapasitemizi çok geliştirdik
     

Hamas lideri Yahya Sinvar: Hizbullah ile her gün temastayız / İran’ın yardımları sayesinde kapasitemizi çok geliştirdik

9 Haziran 2018 Cumartesi

Hamas’ın Gazze lideri Yahya Sinvar Lübnan el-Meyadin TV’ye verdiği röportajda Hamas’ın İran’ın yardımıyla kapasitesini dikkate değer oranda geliştirdiğini, Hizbullah ile neredeyse her gün görüştüklerini, İran İslam Cumhuriyeti’nin İzzeddin el-Kassam ve diğer direniş gruplarına büyük miktarda finans, teçhizat ve uzmanlık desteği sağladığını kaydetti.

 

 

Hamas'ın Gazze lideri Yahya Sinvar Lübnan el-Meyadin TV'ye verdiği röportajda Hamas'ın İran'ın yardımıyla kapasitesini dikkate değer oranda geliştirdiğini, Hizbullah ile neredeyse her gün görüştüklerini, İran İslam Cumhuriyeti'nin İzzeddin el-Kassam ve diğer direniş gruplarına büyük miktarda finans, teçhizat ve uzmanlık desteği sağladığını kaydetti. Program 21 Mayıs'ta yayınlandı.

 

 

Sunucu: İsrail Gazze'ye saldırırsa 2014, 2012, 2009 ve 2008'deki Gazze saldırılarında görmediği cinsten sürprizlere tanık olacak mı?

 

Yahya Sinvar: Kesinlikle. Buna hiç şüphe yok. Gazze Şeridi'ndeki direnişimiz Allah'ın inayeti ve El-Kassam Tugayları ve direnişin diğer fraksiyonlarına İsrail saldırısından önce ve özellikle sonrasında çokça para, araç, uzman sağlayan başta ve en fazla İran İslam Cumhuriyeti olmak üzere ümmetimizin sadık ve özgür insanlarının yardımıyla kapasitesini çok geliştirdi. İran bize pek çok kaynak ayırdı ve bu durum kapasitemizi  geliştirmemize imkân verdi.

 

Hizbullah'taki kardeşlerimizle de mükemmel ilişkilerimiz var. İlişkilerimiz azami ölçüde gelişti. Birlikte çalışıyor ve koordinasyonda bulunuyoruz, neredeyse her gün temastayız. İlişkilerimiz en iyi evresindedir.

 

Benzer bir şekilde İran İslam Cumhuriyeti, Kasım Süleymani kardeş ve İslam Devrimi Muhafızları Ordusu içerisindeki diğer kardeşlerle ilişkilerimiz de çok güçlü ve sıcak. İslam Cumhuriyeti ile ilişkilerimiz mükemmeldir.

 

 

www.medyasafak.net

 

Öne Çıkan Haberler

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg

ÖZEL: İlk kez: Devrim Muhafızları ve Hizbullah'ın Bosna

48330-hqdefault.jpg