slogan
     

İsrailli analist: Bizi IŞİD değil Şii ekseni tehdit ediyor

23 Aralık 2015 Çarşamba

Hem İran hem de IŞİD İsrail'i yok etmek istiyor fakat sadece İran'ın bunu yapmaya gücü var. İran İsrail şehirlerinin üstüne kendi başına 100 ton patlayıcı atabilir ve benzer bir miktarı da Hizbullah eliyle yapabilir. IŞİD'in elindeyse bunun aksine kamyonlar üzerindeki Kalaşnikoflarından başka bir şey yok.

 

İsrailli politik analist ve tv programcısı Ben Caspit tarafından kaleme alınan ve Al-Monitor'da "Suriye Rusya'nın Vietnamı mı Olacak?" başlığı altında yayınlanan yazıda Siyonist rejim ve IŞİD arasındaki ilişkinin doğasına ışık tutan cümleler sarf ediliyor.

 

Yazıda İsrail'in Akdeniz'deki Rus varlığını endişeyle izlemekle birlikte, "IŞİD'i Tahran'dan Beyrut'a uzanan Şii ekseninden daha küçük bir tehlike saymak" şeklindeki pozisyonunu koruduğu belirtiliyor.

 

Yazıda isminin açıklanmasını istemediği belirtilen üst düzey bir İsrail istihbarat kaynağının aynen şu cümleleri kullandığı da naklediliyor: "Hem İran hem de IŞİD İsrail'i yok etmek istiyor fakat sadece İran'ın bunu yapmaya gücü var. İran İsrail şehirlerinin üstüne kendi başına 100 ton patlayıcı atabilir ve benzer bir miktarı da Hizbullah eliyle yapabilir. IŞİD'in elindeyse bunun aksine kamyonlar üzerindeki Kalaşnikoflarından başka bir şey yok."

 

www.medyasafak.net

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg