slogan
     

İslami Cihad İmam Hamaney'e lebbeyk dedi / Batı Şeria'da halk savunma komiteleri kurulsun

21 Ekim 2014 Salı

Filistin İslami Cihad hareketi Batı Şeria'da yaşayan tüm halka siyonist yerleşimci terörist çetelerine karşı kendilerini savunma amaçlı halk savunma komiteleri kurması çağrısı yaptı.

 

 

Filistin İslami Cihad hareketi Batı Şeria'da yaşayan tüm halka siyonist yerleşimci terörist çetelerine karşı kendilerini savunma amaçlı halk savunma komiteleri kurması çağrısı yaptı.

 

İslami Cihad, kendi medya organı olan Nida-yi Kudüs'te pazartesi yayınladığı bildiride, Siyonistlerin Ramallah'da üstlerine araba sürdükleri ve biri şehid olan (5 yaşında)  2 Filistinli çocuğa işaret ederek Filistinlilerin kendilerini bu vahşiler karşısında çok boyutlu olarak savunmalarını istedi.

 

Bildirinin sonunda "Filistin halkını, toprağını ve mukaddesatını siyonist yerleşimciler ve bu rejimin ordusunun vahşeti karşısında korumanın tek yolunun direniş olduğuna" vurgu yapıldı.

 

İslam Devrimi Lideri Ayetullah Hamaney daha önce Batı Şeria'nın silahlandırılması çağrısı yapmıştı. Ayetullah Hamaney bu çağrısını İslami Cihad lideri Ramazan Abdullah Şallah'ın bu hafta yaptığı Tahran ziyaretinde tekrar vurguladı. Şallah ise bu görüşmede "Eğer İran'ın yardımları olmasaydı Gazze zafer kazanamazdı" ifadelerini kullandı.

 

www.medyasafak.net

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg