slogan
     

Irak Hizbullahı: Ayetullah Nemr idam edilirse Suudi hedeflerini vururuz

18 Ekim 2014 Cumartesi

Irak Hizbullah Tugayları Genel Sekreteri Abbas Muhammedavi "Eğer Suudiler Şeyh Nemr hakkındaki idam hükmünü icra ederlerse biz de elimizdeki 3 Arabistanlı esiri idam edeceğiz" uyarısında bulundu ve Suudilerin Irak, Lübnan, Yemen ve Suriye'de Hizbullah Tugayları tarafından kendilerine verilecek kararlı cevabı beklemeleri gerektiği tehdidinde bulundu.

 

 

Riyad'da bir mahkemenin Ayetullah Nemr'e idam kararı vermesinin ardından Arabistan halkı, İran, Lübnan Hizbullahı ve Bahreyn Vifak hareketi tarafından yapılan uyarılara bir yenisi daha eklendi.

 

Irak Hizbullah Tugayları, Suudilerin Arabistanlı Şii âlim Ayetullah Nemr'i idam etmeleri durumunda ellerinde esir tuttukları bazı Suudi teröristleri idam edeceklerini ilan etti.

 

Irak Hizbullah Tugayları Genel Sekreteri Abbas Muhammedavi "Eğer Suudiler Şeyh Nemr hakkındaki idam hükmünü icra ederlerse biz de elimizdeki 3 Arabistanlı esiri idam edeceğiz" uyarısında bulundu. Muhammedavi Irak devletine de bu hükmün uygulanması halinde Irak'taki tüm Suudi esirleri idam etmeleri çağrısı yaptı ve Suudilerin Irak, Lübnan, Yemen ve Suriye'de Hizbullah Tugayları tarafından kendilerine verilecek kararlı cevabı beklemeleri gerektiği tehdidinde bulundu.

 

 

www.medyasafak.net

 

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg