slogan
     

“İsrail”, Hizbullah’ın patlayan insansız uçaklarından korkuyor

12 Mart 2014 Çarşamba

Gelen bilgilere göre “İsrail”, Lübnan ve Gazze’deki direnişin gelecekteki bir savaşta Siyonist topluluğa karşı patlayan insansız uçaklar kullanmasından ve direnişin ana roket cephanelerinden korkuyor.

 

 

Alahednews.com

 

Direniş'in patlayan insansız uçakları, “İsrail” için yaklaşan tehdit

 

Gelen bilgilere göre “İsrail”, Lübnan ve Gazze'deki direnişin gelecekteki bir savaşta Siyonist topluluğa karşı patlayan insansız uçaklar kullanmasından ve direnişin ana roket cephanelerinden korkuyor.

 

“İsrail'in” hava kuvvetleri şefi Tümgeneral Shachar Shohat Pazartesi günü, “hem kuzey hem de güney cephelerinde, onlarca pilotsuz hava aracının üstesinden gelmemiz gerekecek” dedi.

 


Shohat, bir güvenlik konferansında yaptığı konuşmada, direnişin “insansız uçaklarının birkaç kilo ağırlığındaki radyo kontrollü modelde uçaklardan, yüzlerce kilo yüklü büyük insansız uçaklara kadar değişik biçimlerde olacağı” şeklindeki korkusunu ifade etti.Bir diğer hava kuvvetleri subayı, Shohat'un patlayıcı taşıyan ve hedeflere çarpmak üzere tasarlanmış insansız uçaklardan söz ettiğini söyledi.

 

Daha ağır türden araçlardan söz edilmesi, “İsrail”in, Lübnan Hizbullah hareketinin bu tür insansız uçakları İran'dan edindiğine inandığını ortaya koyuyor.


Ancak Shohat, INSS isimli think-tank kuruluşunun düzenlediği konferansta, “insansız uçakların şimdi düşmanın gerilla stratejilerinin parçası olduğunu” söyledi.

Eş zamanlı olarak günlük Ynet gazetesi, insansız uçakların 2012'de ve 2013'te en az iki vesileyle Lübnan'dan “İsrail” hava sahasına girdiğini hatırlattı.

"İsrail" bunun dışında, kısa menzilli havan bombalarını püskürtme amaçlı bir lazer sistemi olan Demir Işın sistemini geliştiriyor ve bu sistemin küçük insansız uçakları da yok edebileceğini söylüyor.

 

www.medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg